Rreth Nesh edhe
Shërbimet që ofrojmë?

Informohu më shumë rreth Historikut të kompanisë sonë, dhe se çfarë shërbime ofrojmë ne!

Historiku jonë

Rreth ISP Broadcast

ISP Broadcast është një ndër platformat lidere në tregun e Kosovës, e cila bënë shpërndarjen e rrjetit me teknologjinë më të avancuar të internetit me fiber optik, dhe Wireles 6G.

Kompania ISP Broadcast është themeluar më 7 Dhjetor të vitit 2004. Edhe pas 19 vitesh në treg, ISP Broadcast vazhdon të mbetet adresa e parë e bashkëpunimit me kompanitë më me zë në tregun ndërkombëtar.

Platforma e kompanisë përmban afro 400 kanale televizive (350 kanale të ndryshme dhe 50 kanale sportive). Platforma ISP Braodcast është platformë e cila iu ofron më së shumti liga dhe kanale sportive për të gjithë adhuruesit e sportit.

Diferencën që kemi bërë në tregun që operojmë, bëri që kompania ISP Broadcast të hapë edhe dy platforma: ISP Channels, më 2019 dhe DigitArb, më 2020, në kuadër të kompanisë.

ISP Channels transmeton kanale 4k, kurse DigitArb transmeton kanale 8k.

Në vitin 2020, ISP Broadcast bëhet kompania e parë në Ballkan që ka startuar me implementimin e sistemit Wifi 6G, duke arritur majat e transferit të internetit deri ne 10 Giga.

ISP BROADCAST është drejt përfundimit edhe të platformës OTT për bashkatdhetarët tanë, ku misioni ynë do jetë të jemi pranë çdo shqiptari, me kanalet më të mira në treg, me tematikën tonë kombëtare.

Shpejtësi, korrektësi dhe mbi të gjitha risi, janë fjalët që ISP Broadcast e përfaqësojnë.

Shërbimet Primare

Shërbimet
bazë të kompanisë

 • Shërbime Interneti dhe TV në Prishtinë, Fushë Kosovë, Gjilan, Malishevë, Klinë, Drenas dhe Burim
 • Instalimi dhe Mirembajtja e Kablllove Optikerates
 • Televizioni Online: Shërbimet e Televizionit (OTT)
Shërbimet Sekondare

Shërbimet
tjera të kompanisë

 • Instalimin dhe Mirembajtjen e Kamerave të Sigurisë
 • Instalimi dhe Mirembajtja e Sistemeve Alarmuese
 • Kujdesi Ndaj Shërbimeve Elektrike për Shtëpinë Tuaj
 • Menaxhimi i Medias Sociale dhe Marketingu Online
 • Dizajn Grafik & Brending
 • Video Animacione 2D & 3D
 • Zhvillim i Web Faqeve dhe Sistemeve të ndryshme (CRM, iOS, Android))
 • Krijimi i Videove dhe Montazha (Reklamat për Produktet Tuaja)
 • Promovimi i Biznesit: Marketingu në Televizion, Online dhe përmes Platformave të tjera
ÇKA PO FLITET

Klientat tonë, flasin ndryshe

Për të ju besuar fjalëve të klientëve tonë, është më së bukuri të lidheni me ne! E besa që do të thoni edhe fjalë më të mira.

"Unë jam klientë qe 20 vite, ndoshta krejt këto vite 4/5 herë a jom bo nervoz a jo edhe ata me gabime të mija, e une e rekomandoj se shumë të shpejt e të gjindshumë janë"

Arton K.

Klient nga Malisheva

"Qat ditë që u hi kablla e ISP-së në Drenas te mahalla jem jom dal edhe ju kom than lidhmani direkt.... Kena pshtuu se veq na e dim qka ishim kon tu hek me ata tjert"

Azem P.

Klient nga Drenas

"Une nihere nuk e kom ditë sakt cka është ISP-ja, po tani ja nisën Reklamat edhe u intresova se une përveti IT jom, a beson e kom marr 966mbps me 6G, spo kom fjal!!"

Enis G.

Klient nga Prishtina

"Une personalisht kom prit dikush që më bon zgjidhje në Internet Kafen teme, edhe kur erdh ISP-ja thash hajt te provoj, jo qe po spo ka LAG, po mu kan shtu klientat"

Meriton S.

Klient nga Prishtina

"Une përveti përpos që e perdori internetin kom qef edhe me kqyrë filma shumë, mu patën bo bajat te ata se çdo ditë njejt, e prej qe jon dal në ISP spo di mu nal sidomos te DigitArb e ISP Channels"

Burim P.

Klient nga Prishtina

"Une i kom 6 fmi, krejt me telefona edhe në mbramje kur e kem pas me do tjerë me Koaxiall hiq nuk bojke bre. E Kur erdh ISP, fmija than me marr me 6G, e prej asaj dite kurr spo nalet a ditën a natën. KURR!!"

Fatmir K.

Klient nga Fushë Kosova

LIDHU SOT

A je gati për 966 Mbps Internet?

Fibra optike dhe Wi-Fi 6G përmirësojnë eksperiencën tuaj në internet, duke ju ofruar shpejtësi dhe stabilitet të lartë, pa asnjë pengesë.